Цікава англійська

  💫  Наше життя сповнене яскравих подій та наповнене емоціями. Особливо у цьому допомагають свята, яких є неймовірно багато. Вони прикрашають наші сірі будні та розфарбовують їх різнокольоровими фарбами.

 Феєрверки на весілля: що потрібно знати про пірошоу - HotWed

  💭  День подяки є одним з найулюбленіших свят в Сполучених Штатах. Кожен четвертий четвер жовтня американці відзначають це свято. Вони зазвичай залишаються вдома і влаштовують велику сімейну вечерю. Цей день має дуже важливе значення в історії Америки. Перший День подяки відзначався пілігримами (паломниками) восени 1621 року. Це були європейські мандрівники, які пливли на кораблі «Мейфлауер» і намагалися знайти Новий Світ. До їх прибуття в Америку країну населяли корінні американські індіанці. Однак коли вони оселилися тут, життя було досить складною. Їм нічого було їсти, і не було де жити. Перша зима була особливо важкою, і багато людей не змогли вижити без свіжих продуктів. Навесні індіанці навчили паломників, як виживати в Америці. Тепер вони могли полювати, ловити рибу і вирощувати рослини. Восени 1621 року біля них був чудовий урожай. Щоб відзначити цю подію паломники вирішили влаштувати свято Подяки. Це означало, що вони були дуже вдячні за свою їжу. Під час цього свята столи були повні свіжих продуктів: кукурудзи, квасолі, індички, оленини, гарбуза. Їх індіанські друзі були також запрошені розділити свято. Американці і сьогодні продовжують відзначати це свято і основне блюдо і раніше індичка. Найпопулярніший десерт гарбузовий пиріг. Люди в Канаді також святкують День подяки, але це випадає на кожного другого четверга жовтня.
 



    👿Хеллоуїн — сучасне свято, що відзначається щорічно 31 жовтня. Найбільшу популярність свято має за кордоном, вельми яскраво і пишно святкується у Великобританії, США, Канаді, Ірландії і дещо скромніше в інших країнах.

    Перші згадки про Хелловін припадають ще на XVI століття, оскільки його прообраз — язичницьке свято Самайн, яке асоціювалося зі смертю, потойбічним і надприродним, відзначалося ще кельтами. Потім Самайн стали відзначати в усіх країнах Британських островів. У XIX-XX століттях свято поступово відмирає, йому на зміну приходить більш сучасне свято — Хеллоуін, що традиційно вважається Днем усіх святих.

     За переказами, в ніч перед Хеллоуїном духи, що живуть у потойбічному світі, повертаються на землю, саме тому свято, а точніше, його переддень називають Днем всіх святих. А легенда згадує хитрого грішника Джека, якого не прийняли ні в пекло, ні в рай і він поневірявся на землі з пекельним вогнем в руках. Для того щоб полум'я не згасло, Джек використовував гарбуз, як ліхтар, який став згодом символом свята.
  🙌  Кожного року українці святкують два свята Миколая. Перше — 22 травня, а друге 19 грудня. Свято Миколая, особливо "зимнього", святкують урочисто, запрошують гостей. Святого Миколая люди люблять, бо він захисник усіх бідних і знедолених. Народ про святого Миколая склав багато легенд і переказів. У них розповідається, як він боронить людей від стихійного лиха, а особливо, на воді. Всі рибалки мали в своїх куренях образ святого Миколая і брали його з собою, виходячи в море на промисел.

    Бо Святий Миколай — другий після Бога заступник людей від усіх проблем нещасть. Відомо, що все життя він ніс людям Добро і Милосердя. Найбільше люблять і шанують його діти.

   Для них він почесний охоронець і завжди до них приходить з подарунками. Легенда оповідає, що у дитинстві (а ріс Миколай у заможній родині) горнувся хлопчик до бідних, нужденних, скривджених, голодних та калік. Він змалку щиро молився і просив у Господа справедливості, миру, добра, прощення і милосердя. Вдачею був тихий, незлостивий. Він приходив на допомогу бідним знедоленим людям у найскрутніші хвилини життя несподівано і завжди так, аби його ніхто не бачив. Робив добро, не чекаючи на подяку і славу. І тому його ще за життя називали "батьком сиріт, вдів і бідних". Після смерті батьків продав маєток і роздав гроші бідним, а сам став священиком. Своїми молитвами зцілював недужих, сліпих і калік. Він також втихомирював море, бурю, гасив пожежі, охороняв від напастей, був покровителем подорожніх у путі, а також усіх тварин — диких і свійських. Святий Миколай всім серцем любив дітей і кожному хотів подарувати бодай крапельку своєї любові. 

 
   💥 Новий рік – найулюбленіше свято багатьох людей. Напередодні завжди охоплює дивне відчуття, наче має статися щось радісне та чарівне. Усюди святкова атмосфера, усі готуються до свята – вибирають красиві ялинки, купують різні фрукти, солодощі, готують подарунки для близьких. Змалечку Новий рік – це наче казка не тільки для дітей, а й для дорослих.

   👪 7 січня особлива духовна радість обіймає кожного з нас, бо цей день – незвичайний. Ми прославляємо одну з найвеличніших подій Священної історії щирим і сповненим радості привітанням: «Христос народився! Славіте Його!». 

    Різдво Христове належить до великих християнських, так званих дванадесятих свят, які відзначаються особливо урочисто. За біблійними свідченнями цього дня народився Син Божий – Ісус Христос, якому люди поклоняються вже два тисячоліття.

    Історична наука вважає, що Різдво запозичене християнами з язичеських культів. У стародавніх релігіях відзначалося народження богів – давньоєгипетського Осіріса, давньогрецького Діоніса, давньоіранського Мітри та ін. Дати цих свят припадали на кінець грудня – початок січня, дні зимового сонцестояння, «повороту до весни».

    У X столітті християнство було запроваджено на Русі, й відтоді свято Різдва Христового стало невід’ємною частиною нашої культури. Разом із вірою Христовою в Україні та за її межами набули поширення такі народні традиції, як колядування та щедрування.


 




Немає коментарів:

Дописати коментар